KORÁLKY Z AGAROVÉHO DŘEVA - ? 8 MM - KULIČKA

Korálky z pravého agarového dřeva o průměru 8 mm a s dírkou pro průvlek o průměru 1-1,5 mm. Korálky jsou absolutně přírodní, bez jakéhokoliv dobarvování. Korálky mají navíc svou typickou vůni a jsou absolutně přírodní bez jakéhokoliv dobarvování. Agarové dřevo se označuje také jako dřevo agar, orlí, aloe, či gaharu nebo kalamabak. Země původu Vietnam UVEDENÁ CENA JE ZA balení 10 KS.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
44 Kč 36,36 Kč bez DPH
KORÁLKY Z AGAROVÉHO DŘEVA - ? 8 MM - KULIČKA
Korálky z pravého agarového dřeva o průměru 8 mm a s dírkou pro průvlek o průměru 1-1,5 mm. Korálky jsou absolutně přírodní, bez jakéhokoliv dobarvování. Korálky mají navíc svou typickou vůni a jsou absolutně přírodní bez jakéhokoliv dobarvování. Agarové dřevo se označuje také jako dřevo agar, orlí, aloe, či gaharu nebo kalamabak. Používá se zejména pro výrobu východně laděné bižuterie, odkud také mimo jiné pochází. Agarové dřevo, ze kterého jsou korálky vyrobeny, patří mezi vzácné tvrdé dřeviny. Stromy rodu Aquilaria, ze kterých toto dřevo pochází, roste v oblasti jihovýchodní Ásie - roste v části deštných pralesů v Indonésii, v Thaisku, Kambodži, Laosu, Vietnamu, Malajsii, severní Indii, Bangladéši, na Filipínách, Borneu a v Nové Guinei. Zvláštností tohoto dřeva je způsob jeho vzniku. Aby ze surového dřeva stromů rodu Aquilaria vzniklo agarové dřevo, musí ho napadnout plíseň rodu Phialophora parasitica. Z původního velmi světlého dřeva, které ani nemá žádnou charakteristickou vůni tak vznikne dřevo tmavší s charakteristickou vůní. Při růstu plísně dochází totiž k uvolňování tmavé aromatické pryskyřice ze stromu, která se nazývá aloe (neplést s rostlinou druhu aloe - zde jde o pryskyřici, která má pouze stejné označení, ale s rostlinou aloe nemá jinak vůbec nic společného), či se této pryskyřici říká také agar (opět neplést s polysacharidem agar, který se vyrábí z řas), nebo se pryskyřice označuje ještě také názvy gaharu, jinko, či oud. Díky této pryskyřici vyvolané napadením stromů plísní vzniká nádherně dřevo s charakteristickým dekorem, které je velice ceněné zejména v Indii. Jelikož je výsledný odstín dřeva závislý na probarvení pryskyřicí, která se ze stromu uvolní při působení plísně a současně také na čase a teplotě, jaká se celému procesu nechá, má toto dřevo velké množství druhů. Vlivem barevného nastavení monitoru se může barva zboží lehce lišit od skutečnosti. Země původu Vietnam

Doplňkové parametry

Kategorie: Vzácné dřeviny
kod: DK09

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení